top of page
IMG_4081_edited.jpg

SELMA HELLMANN

Selma Hellmann je německá cirkusová umělkyně žijící v Bruselu v Belgii. V červnu 2023 absolvovala École superieure des arts du cirque (ÉSAC) v Bruselu se specializací na strapsy. V současné době spolupracuje s WNO (Velšská národní opera) a NoFit-State Circus v opeře "Smrt v Benátkách" od B. Brittena v režii Olivie Fuchsové a Firenzy Guidiové. Je součástí souboru Cirk La putyka v Praze, se kterým od roku v 2023 účinkuje v kabaretní show "R.I.E. - Rest In Euphoria". Stejně tak je součástí belgického kolektivu Salement Cirque a se show "Pistes" vystupuje na různých pouličních a buskerských festivalech po celé Evropě.

Selmina vášeň pro cirkus začala ve třech letech v cirkuse pro mládež v jejím rodném městě Speyer. Ve čtrnácti letech začala učit, vytvářet choreografie a později režírovat mládežnické cirkusové skupiny. Od tohoto věku až dodnes pracuje s dětmi a mladými dospělými se speciálními potřebami v rámci sociální iniciativy "Zirkus macht stark" (Cirkus tě posiluje). 

V roce 2020 získala Selma zvláštní maturitní ocenění od Německého svazu matematiků a také od Německé fyzikální společnosti.

STRAPSY

Selma na strapsech miluje jejich jednoduchost. Dvě linie v prostoru, které jsou rovné a napnuté - většinu času. Mohou také volně létat. Různými způsoby nabízejí jasnou geometrii. Jak se do nich vejde vaše tělo? Jak být co nejsvobodnější v této disciplíně, která je vnímána jako "silová disciplína"? Nejvíce fascinující je pocítit sílu, která přichází do vašeho pohybu uvolněním částí těla, udržováním napětí jen tam, kde je to nejnutnější, a uvolněním všeho ostatního.

Tato lekce se zaměřuje na statické i dynamické techniky se strapsy a hlavně na to, jak je používat svým vlastním způsobem. Každý máme jiné artistické tělo. Práce na strapsech je pro Selmu cestou, jak co nejlépe pochopit to vlastní.

PÁTEK
14:00-16:00

SOBOTA
14:00-16:00

NEDĚLE
14:00-16:00

bottom of page