Eliška Brtnická

Performerka, choreografka, dramaturgyně a režisérka. Vystudovala obor nonverbální divadlo na pražské HAMU, kde v roce 2018 dokončila doktorské studium zaměřené na choreografii a dramaturgii akrobatického pohybu. Jako trapezistka se zabývá především mnoha podobami visuté hrazdy a možnostmi vzdušné akrobacie. V posledních letech se zaměřuje především na vizuální, výtvarné koncepty, site-specific projekty, na performance ve veřejném prostoru a dokument. Mezižánrové rozkročení je jí vlastní. Často spolupracuje např. s finskou artistkou Ilonou Jäntti, dánským Copenhagen International Theatre či českým sochařem Čestmírem Suškou.

V roce 2010 založila soubor Cirkus Mlejn, pod jehož jménem vytváří své projekty. V roce 2017 na prestižní francouzské cirkusové škole CNAC v Châlons-en-Champagne absolvovala celoroční kurz cirkusové dramaturgie. Působí také jako dramaturgyně mezinárodního festivalu Fun Fatale. 

Hrazda

Podoby hrazdy (workshop 1)

 

Hrazda jako tyč, trubka, krátká, dlouhá nebo ohnutá. Hrazda u země, u stropu nebo u zdi. Hrazda s lany a bez lan. Hrazda jako výtvarný objekt. Cílem workshopu je přizvat kolegy ke mému uměleckému výzkumu, v němž se zabývám tím, co je hrazda, jak může vypadat a jak její podoba může podněcovat vznik pohybového a výrazového jazyka a následně vznik choreografie. Kromě různých parametrů kovových tyčí se při pohybu na hrazdě zabývám také opíráním se o prvky v prostoru (strop, stěna, podlaha, objekt). Na lekci bude nainstalováno několik specifických hrazd dle technických možností sálu.

 

Workshop je pro středně pokročilé a pokročilé.

Podmínky účasti: Bez problémů viset za obě ruce a za obě kolena aspoň 30 vteřin v kuse.

Dancing trapeze, rotace (workshop2)

 

Tvorba choreografie pro hrazdu zavěšenou do jednoho bodu je něco zcela odlišného od klasického statického čelního zavěšení. Pozorování těla při rotaci na hrazdě vytváří dynamický, částečně rozmazaný obraz. Ten může být diváky pozorován v rámci třistašedesáti stupňů dokola. Lekce se zaměří na to, jak lze s tímto typem hrazdy pracovat, jaká jsou technická řešení ovládání rotace a kam to všechno může dramaturgicky směřovat.

Workshop je pro středně pokročilé a pokročilé.

Podmínky účasti: Bez problémů viset za obě ruce a za obě kolena aspoň 30 vteřin v kuse.

KD Mlejn, z.ú.

Kovářova 1615/4

155 00 Praha 5 – Stodůlky

logo%20Mlejn_edited.png
Praha-13-300x324_edited.png
1.png
leap_edited.png
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon