top of page
Copy of TER05616_edited.jpg

BĚTKA TICHÁ

Bětka je cirkusová umělkyně z České republiky. Než objevila svou vášeň pro závěsnou akrobacii, vystudovala tanec na konzervatoři Duncan Centre v Praze. V roce 2020 absolvovala Codarts - University of Arts v Nizozemsku, obor vertikální lano a následně absolvovala v roce 2023 program ICCAR (International Circus Center for Artistic Research) ve Španělsku. V performativním umění a v pohybovém vzdělávání pro širokou veřejnost propojuje znalosti z různých cirkusových technik, z fyzického divadla, z improvizačních technik, tance a dalších pohybových principů. 

Jako performerka se podílela na různých projektech, například Jeníček a Mařenka od Matěje Formana, Kid od Francesca Sgró, Li(n)es od Daniela Gulka, Kniha džunglí od Štěpána Pechara a Matěje Formana, Krajina Těla od Radima Vizváryho, Thin Skin od Elišky Brtnické a kolektiv a mnoho dalších…

Alžběta je jak spoluzakladatelkou skupiny Feel the Universe Circus Company, tak i se věnuje autorské tvorbě. V současné době se věnuje autorskému projektu 

“Frequency”, který se dostal do dvanácti nejlepších projektů evropské platformy Circus Next v roce 2023.

Je spoluzakladatelkou festivalu Prague Aerial Convention.

WARM UPy

Bětka uvede několik “warm up” technik, kde bude možnost  nahlédnout na různé přístupy jak připravit tělo, než se člověk dostane k vlastní disciplíně. Warm upy jsou inspirované tanečními technikami, fitness tréninkem a jógou.

ČTVRTEK

17:00-17:30

PÁTEK
10:00-10:30

PÁTEK

13:30-14:00

SOBOTA

10:00-10:30

SOBOTA

13:30-14:00

NEDĚLE
10:00-10:30

NEDĚLE

13:30-14:00

GAIA & BĚTKA
ANIMAL PLAY

Tato sekce se bude zabývat několika experimentálními cvičeními v rámci metodiky, kterou v současné době společně objevují a rozvíjejí Gaia Santuccio a Alžběta Tichá. Záměrem je prozkoumat lano z perspektivy hry, pro jednou ne tak vážně! Prostřednictvím zkušeností získáváme hlubší znalosti, v životě i s lanem. Prolínáním úkolů z pozemní akrobacie, tance a bojových umění s principy lana jsme vymysleli hry, jejichž prostřednictvím s pomocí partnera trénujeme neverbální komunikaci a zároveň je to příležitost vyzkoušet, kam až se dokážeme fyzicky a psychicky posunout. Cílem je pracovat se strategií a podpořit pohyb instinktem a pošťouchnout naši zvířecí stránku. Cestu budete sdílet s jedním partnerem, ve dvojicích na laně a šálách.

NEDĚLE
10:30-12:30

bottom of page